We make your private label into

a choreography of scents & textures

חדשות ומאמרים

ייצור תמרוקים ייצור תמרוקים - מהם התקנים והסטנדרטים המחייבים את היצרנים?
עולם מוצרי הקוסמטיקה מגלגל מיליארדי שקלים בשנה, ונראה כי ענף זה נחשב לחזקים בעולם. עם זאת, על מנת לספק ללקוחות איכות גבוהה ומוצרים אמינים, ישנם סטנדרטים ותקנים המחייבים את היצרנים לעמוד בהם על מנת לקבל תו תקן למוצר. התקנים והסטנדרטים הקיימים בעולם ייצור תמרוקים נועדו למנוע שיווק מוצרים שאינם איכותיים לצרכנים, שהרי יש צורך בפיקוח, במיוחד כאשר מדובר על מוצרים בהם משתמשים על עור הגוף או הפנים ולעיתים גם על אזורים רגישים בעור. חשוב להבין שמוצר שאינו עומד בתקנים הנדרשים עליהם נפרט בהמשך, יכול לגרום לנזקים לעור, לעיתים נזקים מידיים ולעיתים נזקים לטווח הארוך.

מהו רישוי תמרוקים?

׳רישוי תמרוק׳ הוא תהליך אותו עובר מוצר קוסמטי על מנת לקבל רישיון לצורך שיווק, יבוא, או ייצור תמרוק בישראל. ישנם תמרוקים רגילים המוכרים לנו כמוצר המגיע לשימוש חיצוני על העור שכולנו מכירים כדוגמת קרם ידיים, קרם פנים, בשמים, איפור וכו׳. ישנם מוצרים שהם ייעודיים, כלומר מוצרים שאינם רגילים כמו מוצרים להבהרת העור, מוצרים היפו אלרגניים, חומרים לקשקשים, למניעת הזדקנות, מוצרים המגיעים במגע עם חלל הפה, איברים אינטימיים וכו׳. השוני ביניהם הוא ההליך בקבלת הרישיון. על מנת לקבל רישיון שכזה, יש להגיש בקשה לקבלת רישיון לתמרוק הכולל הגשת מסמכים וטפסים על פי סוג התמרוק. בין היתר, יש לפרט את מטרת השימוש במוצר, החומרים ממנו הוא עשוי ואזהרות שימוש.

תנאי ייצור נאותים של ייצור מוצרי קוסמטיקה

מדובר על תקן ISO 22716:2007 קוסמטיקה העוסק בתנאי הייצור של המוצרים בהתאם לדרישות התקן. נציין כי תקן זה הוא אימוץ של התקן הבין-לאומי ISO22716 שאושר כתקן ישראלי. על פי משרד הבריאות, על מוצרים קוסמטיים לעמוד בתקן זה על מנת לקבל רישיון עסק למפעל של תמרוקים. תקן זה נועד להבטיח את איכות מוצרי הקוסמטיקה בישראל, כך שצרכנים ייהנו ממוצרים אמינים ואיכותיים. התקנות של תקן ISO 22716:2007 מתבססות על הרגולציה האירופאית המתקדמת המאשרת כי העבודה במעבדה לייצור המוצרים היא בתנאים נאותים. מעבר לכך, הוא מאשר שאכן המוצר מתאים לתנאים השונים והמוגדרים, על מנת לצמצם תלונות מלקוחות והחזרת מוצרים שאינם תואמים לייעודם. כמו כן, עמידה בתקן תקל על שיווק המוצרים ברחבי העולם ובפרט במדינות הארגון הלאומי (ICCR) הדורשות עמידה בתקן זה.

דרישות התקן לשם ייצור תמרוקים

התקן ISO 22716:2007 מפרט מהם התנאים בהם על יצרני תמרוקים לעמוד, כולל תנאי היצור של התמרוקים שעליהם להיות נאותים. בנוסף, התקן בוחן את כל שלבי ייצור המוצר הקוסמטי החל מבחינת חומרי הגלם ממנו המוצר מורכב, את תהליך הייצור של המוצר, האחסון שלו, האריזה ובקרת התהליכים השונים. בנוסף התקן בודק גם את התשתיות הדרושות לצורך ייצור ושינוע המוצר ומבצע מבדק פנימי על מנת לאשר את המוצר.

הגשת בקשה לקבלת רישיון תמרוקים

על מנת לקבל רישיון של משרד הבריאות לצורך ייצור מוצרי קוסמטיקה, מלבד הגשת הטפסים והחומרים שעליהם דיברו, יש צורך בהגשת הדברים הבאים:
  • יש להביא את רשימת המרכיבים ממנו עשוי המוצר הקוסמטי.
  • יש להביא דגימה מהמוצר שעבורו מבוקש הרישיון.
  • להביא דוגמה למיכל ולתוויות.
  • תוצאות בדיקה של המוצר שנערכה במעבדה מוכרת.
  • יש לספק מסמכים המוכיחים כי התמרוק מיועד למטרה שלו.
  • יש לשלם אגרה.
  חברת ביו דיירקט מתמחה בייצור מוצרי קוסמטיקה ומקפידה לעבוד על פי התקנים המחמירים ביותר. לחברה את כל האישורים הנחוצים על-ידי משרד הבריאות הישראלי ומחזיקה בתקן הבטחת איכות  GMP – ISO 22716. בנוסף, החברה פועלת תחת הסמכה של מכון התקנים הישראלי ואף נושאת בתו תקן הזהב – זאת לצד תקני האיכות הבינלאומיים המחמירים ביותר. במפעלי החברה מתקיימים נהלי בקרה ומעקב שוטפים, בכל אחד ואחד מהליכי העבודה בדרך ליצירת מותג פרייבט לייבל מושלם ואיכותי משלכם.    
מוצרי פרייבט לייבל כיצד מפתחים מוצרי פרייבט לייבל במעבדות קוסמטיקה?
את החלום לייצר מוצרי קוסמטיקה פרייבט לייבל מכירים מקרוב מותגים, רשתות ענק ואף עסקים קטנים המעוניינים לפתח מוצר קוסמטי משלהם. ייתכן והם מכירים את סוגי החומרים הדרושים לצורך פיתוח המוצר שלהם, וייתכן שיש בראשם רעיון מסוים והם מעוניינים להפוך אותו למציאותי. כאן נכנסות לתמונה מעבדות לפיתוח מוצרי קוסמטיקה המעורבות בתהליך עוד בשלב הרעיון ועד לתום הפיתוח והפיכתו למוצר מציאותי. שלבי הפיתוח נחשבים למורכבים ביותר, אך נראה כי דווקא השלב המקדים של אפיון ותכנון המרקם והחומרים ממנו יופק המוצר - הם קריטיים יותר. בין היתר, תהליכים אלה עוסקים בבניית תמהיל שיאפשר להגיע לתוצאה המדויקת והרצויה ביותר ללקוח, ממש מהפיתוח ועד לאריזה, המיתוג והשיווק.

מהו מוצר קוסמטי פרייבט לייבל?

פרייבט לייבל הוא ליין מוצרים ייחודי הנרקם באופן אישי ללקוח, הן מבחינת תרכובת החומרים, הריח, הפעולות הסגוליות שלו וכו׳. מדובר בתהליך יחסית ארוך של שלבים עליהם נפרט בהמשך ובסופו יוצג ללקוח המוצר עד שיהיה ראוי למכירה ויוצג במדפי הפארם או בחנות הפרטית של הלקוח. ישנם סוגים אינסופיים של חומרים המשמשים לפיתוח מוצרים קוסמטיים כמו חומרים כימיים, טבעיים, אורגניים, צמחים, שמנים ועוד אחרים. הפיתוח עצמו נעשה במעבדות לייצור מוצרי קוסמטיקה המתמחות בתחום ומחזיקות באנשי מעבדה, רוקחים ופורמולטרים שתפקידם ללוות את הלקוח את כל ההליך מתחילתו ועד סופו.

קהלי היעד של מוצרי פרייבט לייבל

פיתוח מוצרי פרייבט לייבל יכולים להיות לקהלים שונים, החל מרשתות ענק המעוניינות להשיק ליין מוצרים חדש לגמרי, חברות קוסמטיקה המעוניינות לפתח מוצרים חדשים וכך הלאה. קהל נוסף של מוצרי פרייבט לייבל הוא עסקים קטנים ואפילו אנשים פרטיים כמו מטפלים בשיטות עיסוי שונות המעוניינים לפתח ליין מוצרים, קוסמטיקאיות ומכוני יופי וכך הלאה. למעשה, כל מי שמעוניין ליצור לעצמו ליין מוצרים קוסמטיים הנושאים את שמו או את המיתוג שלו, יוכל לעשות זאת באמצעות מעבדות לייצור קוסמטיקה המנגישות את התהליך מלא.

הסוגים הנפוצים של מוצרי פרייבט לייבל

ישנם סוגים שונים של מוצרי קוסמטיקה פרייבט לייבל, כאשר ניתן לחלק את הסוגים הנפוצים לכמה קבוצות עיקריות: ייצור מוצרי קוסמטיקה מוכרים – מדובר על מוצרי קוסמטיקה שכולנו מכירים העוברים תהליכים כימיים שונים, לדוגמה קרם גוף, קרם ידיים, מסכות לשיער, שמפו ומרכך, סירומים, קרם פנים ועוד. ייצור מוצרי קוסמטיקה טבעית – מדובר על תחום המתפתח פלאים בשנים האחרונות ונחשב למבוקש ורווחי. מוצרי קוסמטיקה טבעית אינם עוברים תהליכים כימיים, אלא מבוססים על חומרים טבעיים לחלוטין המופקים מצמחים ומכילים את הסגולות הטבעיות של צמחים ופרחים אלו. ייצור מוצרי קוסמטיקה אורגניים – גם מוצרים אורגניים הפכו לטרנדיים בשנים האחרונות, הן בהקשר של תזונה אורגנית והן בהקשר של מוצרי קוסמטיקה המבוססים על חומרים אורגניים. מוצרים אלו עשויים מחומרים אורגניים לחלוטים ללא כל עיבוד של הצמחים מהם מייצרים אותם.

קצת על תהליך הפיתוח שלהם במעבדות קוסמטיקה

אפיון המוצר – שלב הראשון הוא הכרת הלקוח והדרישות הספציפיות שלו מהמוצר. לכל לקוח דרישות ייחודיות, בהתאם לצורך ולייעוד של המוצר, לדוגמה מוצר העשוי מחומרים טבעיים בלבד וחשוב לו שיהיה מרכיב מסוים כמו חמאת שיאה או שמן ארגן לדוגמה. בתהליך האפיון מתכננים חומרי הגלם השונים של המוצר. פיתוח המוצר במעבדות קוסמטיקה – לאחר שלב האפיון, המוצר מועבר למעבדות לייצור קוסמטיקה במטרה לפתח פורמולציות. מעבדות אלו מכילות מכשור מקצועי, אנשי מעבדה הטובים ביותר וכמובן חומרים מגוונים איתם רוקחים את מוצר הפרייבט לייבל. הגשה ללקוח – לאורך כל הדרך הלקוח שותף מלא לתהליך ומוצגות בפניו האופציות השונות על מנת שיוכל לבחון את מרקם המוצר, היעילות שלו, הריח ועוד. חשוב מאוד שהתהליך יהיה בשותפות מלאה, על מנת להפיק את המרב מכל שלב. כמו כן, בתהליך הצגת האופציות, הלקוח יקבל כמה וכמה אפשרויות עם חומרים שונים ועליו להשתמש במוצר על מנת לקבל חוות דעת מהצרכנים הפוטנציאלים שלו. עיצוב המוצר והלוגו וסיומו באריזה – לאחר סיום הפיתוח והצגת המוצר הסופי, נותר לעצב את המוצר באריזה המתאימה לאופי המותג וערכיו, כך שיראה מזמין, שיווקי וכזה שתואם לאופי שלו. מובן שיש צורך גם בלוגו ומיתוג אריזה מתאימה שתמשוך את תשומת הלב. לדוגמה אריזה בשפופרות, צנצנות או בקבוקים.

לעבוד עם חברה יצירתית ומקצועית

ביו דיירקט מחזיקה מעבדות לייצור מוצרי קוסמטיקה מהטובות ביותר ומתמחה בפיתוח פורמולות ייחודיות ומקוריות למוצרי קוסמטיקה פרייבט לייבל בהתאמה מלאה לדרישות הלקוח. ביו דיירקט היא בין המפעלים היצרניים הבודדים בעולם שלרשותה מעבדת מחקר ופיתוח מובילה – מעבדה העומדת בכל התקנים הבינלאומיים המחמירים ביותר.
חומרי גלם לקוסמטיקה חומרי גלם לקוסמטיקה - באילו חומרים משתמשים לפיתוח וייצור מוצרי קוסמטיקה?
תהליך ייצור מוצרי קוסמטיקה נעשה בשלבים ומתחיל משלב אפיון המוצר, פיתוחו במעבדות קוסמטיקה המעסיקות אנשי מעבדה ופורמולטורים שתפקידם לפתח את המוצר באמצעות חומרי גלם לקוסמטיקה הנפוצים ובטוחים לשימוש - עד להגעה למוצר הסופי. ישנם סוגים מגוונים של חומרי גלם בהם משתמשים לצורך רקיחת מוצרי הקוסמטיקה, חלקם מבוססים על חומרים כימיים, חומרים טבעיים, אורגניים, צמחים, שמנים ועוד אחרים. לכל חומר גלם יש סגולות משלו, ולכן יש לרקוח ביצירתיות את המוצר עד להגעה למרקם המדויק. הנה כמה מחומרי גלם לקוסמטיקה בשימוש הנפוץ ביותר:

שמנים אתריים

שמנים אתריים נפוצים מאוד בקרמים שונים בעיקר לגוף ומופקים מחלקי הצמחים לדוגמה מהפרחים, השורשים, הענפים, הזרעים וכו׳. את המיצוי של שמנים אתריים מפיקים ממולקולות ריחניות עוצמתיות והם יעילים לטיפול בעור. לכל שמן אתרי יש רכיבים פעילים המקנים לו יתרונות וסגולות שונות, כאשר ישנם סוגים שונים של שמנים אתריים כמו שמן ברגמוט, אקליפטוס, אורן, גרניום עוד.

שמנים צמחיים

גם שמנים צמחיים נפוצים מאוד במוצרים קוסמטיים. הפופולריים בהם מיוצרים בכבישה קרה, הם עשירים בנוגדי חמצון ויעילים לטיפוח הגוף והעור בשל הריכוז הגבוה של החומרים הפעילים שיש בהם. שמנים אלו מיועדים לערבוב עם שמנים אתריים מרוכזים לצורך ארומה וכחומרי גלם לקוסמטיקה טבעית. ישנם סוגים שונים של שמנים צמחיים כמו שמן המפ, שמן דקל, ארגן, זרעי ענבים ועוד.

חומרי גלם אורגניים

גם חומרי גלם אורגניים נפוצים מאוד ומשמשים לקוסמטיקה טבעית. הם יכילו 100% חומרים טהורים ואיכותיים ולהם חומרים פעילים לייצור והכנה של מוצרי קוסמטיקה טבעיים כמו קרמים לגוף, לפנים, סירומים, קרמים טיפוליים ועוד. ישנם סוגים שונים של חומרי גלם אורגניים כמו שמן זרעי ענבים, שמן אגוז מקדמיה, שמן ארגן, המפ, מורינגה, שעוות דבורים, זרעי פטל ועוד.

סבונים

סבונים משמשים לייצור מוצרי רחצה שונים כמו סבן פנים, גוף, סבון לאזורים אינטימיים, שמפו לשיער ועוד. ישנם מגוון סוגי סבונים, חלקם  סבונים טבעיים, חלקם ללא SLS  וללא מלחים. את תחום זה ניתן לחלק לשניים: סבונים טבעיים לגמרי העשויים מחומרים אורגניים או טבעיים או כאלה שעשויים מחומרים כימיקליים שונים. לסבונים אלו ניתן להוסיף צמחי מרפא או שמנים נוספים ליצירת המרקם הרצוי.

חימר

חימר הוא אבקה חרסים ונחשב לחומר נפוץ מאוד בתחום הקוסמטיקה הטבעית. ניתן לשלב אותו במגוון רחב של מוצרי יופי כמו  במסכות של טיפולי פנים, כצבע לסבונים, למלחי אמבט ועוד. חימר ידוע בסגולותיו הרבים כמו הרחקת רעלים מהגוף ומהעור, הזנת העור בוויטמינים ובמינרלים ומותיר את העור חלק ונעים. ישנם סוגים שונים של חימרים כמו חימר ירוק, לבן, אדמת חוואר, ורוד, מרוקאי ועוד.

ויטמינים ומינרליים

ויטמינים ומינרלים נחשבים למרכיבים בסיסיים וחיוניים במוצרי קוסמטיקה ולהם יכולות נפלאות לריכוך העור, תכונות אנטי דלקתיות, נוגדי חימצון ועוד. בנוסף, לוויטמינים יש יכולת לחדור לעור ולעודד תהליכי התחדשות ואייג'ינג. לרוב משלבים אותם במוצרי קוסמטיקה יוקרתיים כמו קרמים לפנים, סירומים, קרם גוף, ידיים, רגליים ועוד. ישנם סוגים שונים של ויטמינים במרכיבים של מוצרים קוסמטיים, כאשר המוכר בהם הוא ויטמין E הידוע בסגולותיו כנוגד חמצון חזק, ומגן על תאי העור מפני רדיקלים חופשיים שהם תוצאה של זיהום סביבתי, שמש וסטרס.

תמציות ריח וטעם

תפקיד התמציות להעניק למוצר הקוסמטי ארומה, ולכן הן מגיעות כתמציות מרוכזות. חלק מהתמציות תהיינה טבעיות לגמרי ומבוססות על שמנים אתריים וחלקם על חומרים כימיים שונים. ניתן למצוא שפע של תמציות ריח וטעם כאשר הנפוצים הם: קוקוס, לבנדר, וניל, מאסק, אושן, טלק ועוד.

גרגירי פילינג

גרגרי פילינג נפוצים במוצרי פילינג שונים ובמוצרים קוסמטיים. מדובר על תערובות ייחודית שביכולתה להשיל מהעור את השכבה העליונה של התאים המתים, וכך ליצור שכבה חדשה, רעננה וחלקה יותר. לרוב נמצא את הגרגרים במוצרי קוסמטיקה המיועדים לטיפול בעור הפנים, אך הם נפוצים גם בתחליבי רחצה, סבוני פנים (נוזליים או מוצקים), מסכות פנים ועוד. ישנם גרגרי פילינג בגדלים שונים, חלקם עדינים וחלקם גסים. לסיכום, אלו רק חלק ממגוון חומרי הלם לקוסמטיקה בהם ביו דיירקט עושה שימוש בעת פיתוח מוצרי קוסמטיקה פרייבט לייבל. ביו דיירקט מעמידה לרשותכם מעבדות קוסמטיקה מהטובות ביותר, ונחשבת לבין המפעלים היצרניים הבודדים בעולם שעומדת לרשותם מעבדת מחקר ופיתוח מובילה העומדת בכל התקנים הבינלאומיים ויכולת מקיפה לייצור מוצרי קוסמטיקה.